Remek szezonkezdet a Hármashatár-hegyen.

Buda Maraton, 2010.05.02. Hármas Határ Hegy

Május elsején igazi hegyikerékpáros majális keretén belül került megrendezésre a szezonnyitó Buda Maraton.  A verseny központja  rendhagyó módon a Hármashatár-hegyi vitorlázó repülőtér volt.  A Buda Maraton sajátossága, hogy itt csak 2 táv közül választhatnak a versenyzők és ezt elég verseny közben eldönteniük, hogy a közel 20 km-es első kör után visszatérve a rajt/cél területre befejezik a versenyt (teljesítik a hobby távot), avagy kimennek-e a második körre (teljesítik a sport távot). Kihasználva a hazai pálya előnyeit a verseny előtti hetekben több alkalommal edzettem a Hármashatár-hegyen, bejárva a hobby táv nyomvonalát.  Egy újabb évet öregedve  már idén a MASTER1 (30-40 év közöttiek) kategóriába kerültem, a Buda Maratonon ez volt a legnépesebb kategória, közel 180 rajthoz álló versenyzőt számlálva.  A verseny rajtja igen jól sikerült számomra, igyekeztem még a reptéren jó pozícióba kerülni, hogy az első komolyabb szűk egynyomsávos emelkedőhöz érve ne essek a bringáról leszálló és azt toló versenyzők áldozatává. Itt sikerült is talán picit túlhajtanom magam, magas pulzussal értem ide, amit a meredek emelkedők tovább emeltek. Már a verseny elején valami nagyon felkeverte a gyomrom és innentől kezdve folyamatos hányingerrel küzdve folytattam a versenyt, ami időnként annyira intenzívvé vált, hogy több alkalommal meg kellett állnom egy gyors fellélegzés erejéig, eközben már-már a verseny feladásán gondolkodtam. De valahogy mindig túljutottam ezen az állapoton szerencsére. A körülmények ellenére a lejtős részeket viszont nagyon élveztem, amik korábbi lejtmeneteimhez képest úgy érzem nagyon jól sikerültek. Végig az a cél lebegett a szemem előtt, hogy  tavalyi időeredményemen tudjak javítani. A célvonalon átgurulva  és az időeredményemet látva nyugtáztam, hogy 10 perccel sikerült jobbat jönnöm, mint egy éve. Ez számomra egy ilyen rövid pályán, rossz közérzettel tekerve  komoly fejlődésnek számít. De az igazi öröm és meglepetés az volt, amikor megtudtam, hogy ezzel az időeredménnyel a MASTER1 kategóriában 178 célba érkezett versenyző között 15. lettem. Ez az eredmény az abszolut értékelésben a 384 hobby távot teljesítő férfi között a 49. helyezést jelentette. Az elért eredménynek nagyon-nagyon örülök, bár úgy érzem nem az én napom volt ez, de mindenképp jól döntöttem, hogy nem adtam fel a versenyt!