Cyklomaratón Topoľčianky

7bc72ddf8bd048cf013fcc4cb9da0805_resize

Szeptember 9.-én rendezték a 7 futamos Slovak XCM Tour sorozat záró futamát, a Cyklomaratón Topoľčianky-t. A versenynek otthont adó Kistapolcsány Budapesttől mindössze 150 km-re található, így erre a futamra csapatunk  csak a verseny napján utazott ki Szlovákiába. Forza Racing Teamet ezúttal Kovács Peti egyedül képviselte, Peti idén érdekelt volt a Slovak XCM Tourban, a cseh futamon kívül mindenhol indult. A sorozatban mindenki számára az 5 legeredményesebb futam kerül értékelésre. Peti 6 futam után összesítésben kategóriája (19-39 évesek korosztálya) 4. helyén állt, matematikai esélyei voltak még a dobogóra, de ehez sok -rajta kívül álló dolognak -kellett volna teljesülnie. Peti úgy gondolta minden tőle telhetőt megtesz, így hosszú távra nevezett, ami 77 km volt és több mint 2200 méter szint megmászása várt rá.

DSCF6388_resize

"A verseny napján utaztunk ki Kistapolcsányba, a héten jól sikerültek az edzéseim és bár már a 18. maratonon volt idén, jó kedvvel, motiváltan érkeztem. Szerdán Tóth Rajmival edzettünk egy hosszút a Pilisbe, sikerült egy elég erőset mennem vele. Tavaly ez a futam nagyon tetszett nekem, idén részben új nyomvonalon haladt a pálya, kíváncsian vártam a versenyt. A rajt előtt volt némi izgalom, ezen a versenyen a chip nem a rajtsám hátoldalán van, hanem külön elem és a villára kell rögzíteni, ami nekem a rajtcsomagban maradt. Egy szlovák  versenyzőtárs 6 perccel a rajt előtt szólt hogy nincs chipem, így bár az utolsó pillanatban de sikerült elrajtolnom a mezőnnyel, köszönet a sporttársnak ezúton is! A  rajt az izgalmak ellenére jól sikerült, a hegyi premium szakaszt a várnál sikerült végig kitekernem, itt pár hellyel előrébb kerültem a mezőnyben. Sok rövid mászás és gyors lejtők követték egymást, egy rendkívül melós verseny volt. A sok rövid meredek emelkedő sokat kivett, az első egy óra után néhányan bejöttek elém, de aztán egyenletes tempót diktálva sikerült feljönnöm a 30. hely környékére, ahol a verseny első 10 km-után, a hegyi premium szakasz után voltam. Helyenként elég szeles, de kellőn meleg, versenyzésre ideális idő volt. Anastasiya most nem indult, a mezőnyt egy rövidebb útvonalon követve több helyen várt és szurkolt, ami nagyon sok energiát adott nekem. Nagyon hálás vagyok neki ezért!  Sokáig idei nagy riválisommal, Marek Matuskával haladtunk fej-fej mellett, de Ő sajnos defektet kapott, ezután sokáig egyedül mentem, majd felértem egy 3 fős bolyra, Őket az utolsó meredek emelkedőn sikerült egyenként megelőznöm. Végül kategóriám 14. helyén érkeztem a célba, 4 óra 32 perces időeredménnyel, boldog voltam és elégedett. Nagyon jó verseny volt. A Slovak XCM Tourt végül 5. helyen zártam, várható volt hogy nem lesz meg a dobogó, mert több versenyzőnek ez volt a 4. vagy 5. pontszerző versenyen, nekem pedig már a 6-ik, így egy nekem törlésre került.  Nagyon örülök mert tavaly az XCM szériában 23. helyen végeztem, sikerült idén látványosan előrébb lépnem. Továbbá örülök hogy a dobogón barátaink, az  FTC Filakovo versenyzői álltak, 1, Robo Gombala, 3. pedig Simon Marian lett. Ezúton is gratulálok nekik. Idén számomra mindkét fontos széria végéhez ért, talán 1 vagy 2 futamon tervezek még indulni."