ŠKODA MTB Singletrack Maraton – “Nem az én versenyem volt…” – …”viszont a Slovak XCM Tourban 23. lettem”

5729f9780b552a211173329e656e1c83_resizeA Forza Racing Team idei utolsó montis versenye, szeptember 17.-én a szlovákiai Kassa MTB Singletrack Maraton volt. Csapatunkat Kovács Peti képviselte, az 50 Km -es "RAPID" távon indult, a sorozatos versenyhétvégék ellenére Peti rendkívül motiváltan vágott neki a versenynek, jó formában érezte magát a verseny megelőző napokban. A jó forma azonban a verseny napján olyannyira elmaradt hogy, Peti élete egyik legrosszabbul sikerült versenyének könyvelte el a kassai maratont. Továbbiakban Ő mesél:

08a8fad8c10e43eafbdc81132037905c_resize

"Kovács Peti, közép táv Muzi 19-39. rokov : 48.   Szeptember 17.-én két verseny is volt Szlovákiában, én a  Sneznica Maratonon szerettem volna rajthoz állni, az picit messzebb volt, de nem találtam senkit aki eljött volna velem, egyedül meg nem volt kedvem hozzá. Kassára nagyon sok magyar versenyző indult, ezért végül úgy döntöttem ha már egyedül utazok akkor Kassán indulok én is. A héten kifejezetten jól sikerültek a HHH-n az edzések, nagyon jó eredmények születtek a megszokott intervall szakaszokon, jók voltak a pulzusértékek. Bár már 6 hete folyamatosan versenyeztem, úgy éreztem a formám egyre jobb és még frissen élt bennem a topolcsányi hosszú táv emléke is, így vártam a hétvégét. A probléma már az utazással kezdődött, a gps-em nem ismerte a verseny központját, Jahodnát. Így a szomszédos falut állítottam be, oda egy erdőn keresztül vezető betonúton át irányított volna, de az út egy idő után járhatatlan volt, így hosszú kerüléssel érkeztem meg. A rajtcsomagom a gödöllői  csapat vette át Kassán, ezúton is köszönet érte, amit a nagy beszélgetés közepette ott felejtettem az étteremben. Este 23.00-kor jutott eszembe hogy belenézzek, majd bevillant hogy azt ott felejtettem, gyors szaladás közben azért átfutott a fejemben hogy a szombat reggelt egy helyszíni nevezéssel kezdem, de szerencsére több óra elteltével is a széken volt a csomag.  A verseny előtti napon igyekeztem a pálya első és utolsó 10-10 km-ét bejárni, a pulzusom végig meglepően magas volt, közel 20 bmp-vel a szokott érték felett. Sokat nem problémáztam ezen, jót aludtam, a szokásos módon táplálkoztam a verseny előtt. A verseny reggelén nem tudtam hogy a mátra vagy a bükk maratonon vagyok -e, szlovákiai versenyeimen nem megszokott számú magyar versenyzővel találkoztam, sokan kijöttek hazánkból erre a versenyre.  A közép és a hosszú táv mezőnye együtt rajtolt, sikerült egy matricát szereznem a rajtszámomra, amivel az első szakaszból rajtolhattam. Rögtön egy kisebb dombbal kezdtünk, az első 4 km- elég jól sikerült, tudtam a mezőny elejével menni, a pénteki pályabejárásról ismerős volt a szakasz, de 4 km után valami nagyon furcsa történt, az erőm teljesen elment, a koncentrációm teljesen szétesett, elkezdtem nagyon látványosan lassulni. Itt még arra gondoltam volt már ilyen, biztosan nagyon erős volt a rajt majd kipihenem. Hát nem így lett, innentől csak hátrafelé mozogtam a mezőnyben, csak defektes versenyzőket tudtam előzni és nagyon sokan elmentek az emelkedőkön, a singletrack ösvényeken és szélesebb lejtős szakaszokon is. Folyamatosan az járt a fejemben hogy hol és mikor kellene feladjam, 4. km-től végig szenvedés volt számomra, egyetlen percét sem élveztem a versenynek. Rossz ezt írni, mert rajtam kívül minden magyar versenyző óriási élménnyel tért haza, amit meg is értek, hiszen a szervezés és a pálya a megszokott "szlovákos" igen magas színvonalú volt. Igaz számomra jobban fekszenek a hosszabb nagyobb szintemelkedésű mászások, itt olyan nem volt, de egy jól szervezett profi verseny volt ismét. Amikor beérkeztem a célba nagyon boldog voltam hogy végül mégis végigküzdöttem, azt gondolom legalább 20 perccel mentem  rosszabbat mint amit tudtam volna. Jövőre szeretnék vissza menni és jó szájízzel megcsinálni ezt a versenyt. A verseny után sokat gondolkodtam mi lehetett a hiba, hiszen jók voltak az edzések, volt kedvem menni, eleget aludtam, a hét elején ugyan volt valami lappangó vírus bennem, de nem gondolnám hogy nem ez okozta ezt a nagyon gyenge formát. Bár a héten történt velem olyan dolog ami az edzőm szerint egyértelmű magyarázatot adhat erre, de egyenlőre ezt nehezen tudom elfogadni. Nagyon rosszul ment, nagyon nem esett jól, nagyon bánt ez, mert nagyon akartam a sok magyar között egy jót menni, Kassán ez most nem sikerült....

fb_img_1474734812059

Ami viszont nagy örömmel tölt el, hogy a 10 futamos Slovak XCM Slovak Tourban, melynek utolsó állomása volt a Kassa Maraton,  a hat rajthoz állt versenyemmel, a sorozatban az összevont távos kategóriámban 23. lettem. A győztes a cseh Karel Hartl lett és jó néhány hosszú távos versenyző végezett előttem. Nagyon örülök ennek az eredménynek, ezt év elején nem gondoltam volna. Ez az eredmény értékesebb számomra az idei SKODA BIKE OPEN TOUR-ban és a magyar Top Maratonban elért eredményeknél.  Salgótarjánban még a városi bajnokság záró futamán szeretnék rajthoz állni október elején, aztán pihenés következik. Idén cyclocross versenyeket nem tervezek,  a folytatás valamikor januárban a szlovák Winter Trophyn lesz majd. Ja, és Tibike köszi a fotókat, örültem hogy láttalak Szlovákiában is!"