Cyklomaraton Topolcianky – “Hosszú táv próba, Zuska árnyékában”

_mg_9741_resize

Szeptember 10.-én egyesületünk Kovács Peti által képviselve ismét Szlovákiába járt. A Budapesttől 150 km-re fekvő Kistapolcsányban került megrendezésre,  első ízben a Cyklomaraton Topolcianky. A pálya így a helyi versenyzők számára is új és ismeretlen volt, kivéve a versenyt szervező csapat versenyzőinek, hiszen Ők jelölték ki a pályát. Három távot hirdettek meg, Peti pályafutása során először a hosszú távot választotta, ami itt 71 km-et és 1850 m szintemelkedést jelentett. Szép napos idő várt a hosszú táv mezőnyére, a startpisztoly pontban 10-kor eldördült, a mezőny Petivel együtt elrajtolt, a továbbiakban Ő mesél:

8_resize

"Régóta foglalkoztatott már egy hosszabb távon való részvétel. Idén már kilenc szlovák és lengyel közép távon indultam, jövőre a magyar versenyeken is ez a célom. A mai 71 km-es hosszú táv inkább egy otthoni közép távnak felel meg, így jó alkalom volt egy próbára. Az edzőmnek (Atának ) a verseny előtti héten jeleztem hogy mi a tervem, Ő pozitívan fogadta és a verseny hetében ennek megfelelő edzéstervet készített. A héten az edzések jól sikerültek, jó pár hete versenyzek folyamatosan, a formám hétről hétre egyre jobb, így kíváncsian vártam a mai napot. 54 km -es volt eddig a leghosszabb versenytávom, tudtam hogy ma más tempóra, erőbeosztásra lesz szükség. De arról nem volt fogalmam hogy mi lenne az ideális, a verseny előtt Szalay Peti látott el jó tanácsokkal, igyekeztem ezeket megfogadni. A rajt után próbáltam olyan 80%-on menni, a pálya izgalmas, technikás nyomvonalon haladt, sok meredek technikás mászással. A jelölés tejesen egyértelmű volt, több helyen szurkolók és fotósok, minden ideális volt egy jó versenyzésre. Az erőmmel tartalékolva mentem, a tempóm a szlovák maratonok női győztesével, Zuska Juhásováéval megegyezőnek tűnt, büszkeséggel töltött el hogy tudok vele menni, így próbáltam vele együtt haladni. Róla tudni kell, hogy ikertestvérével rendre Ők nyerik a szlovák maratonok női kategóriáját, de abszolút értékelésben is előkelő pozíciót foglalnak el a fiúk között. Zuska a mászásokat igen jól bírta, itt többször teljesen eltűnt, a sík aszfaltos részeken értem utol többnyire, közel 45 km-en át haladtam az árnyékában. A hosszú táv egy nagyobb körből és a rövid táv köréből állt, így 45 km után valahol a pálya jelentős része ismételte önmagát, egy meredek mászásnál leszakadtam Zuskáról, eléggé fáradt voltam már itt, és egy pályakeresztezést benéztem, rossz irányba kezdtem gurulni,, utólag kiderült ez plussz 4 km-et és 100 m mászást jelentett.  Ez fejben kicsit kizökkentett, bár itt mentem szinte a legmagasabb pulzusértékkel, igyekeztem újra visszatalálni a helyes nyomvonalra. A hosszú táv kétszer ment fel a Kistapolcsányi Vár romjaihoz, oda egy igen meredek út vezetett fel, mindkét alkalommal ki tudtam tekerni. Az eltévedést követően végül 75 km-el a felnőtt férfi és master1 összevont kategória 15. helyén értem célba. A célkitűzésem az volt hogy 4 órán belül guruljak be, az eltévedés becslésem szerint 10 perc pluszt jelentett, így 4 óra 2 perccel értem be, a kitűzött cél nem sikerült, de nem voltam csalódott. Nem, mert ismét nagyon jól szervezett szlovák versenyen, nagyon jó pályán versenyezhettem, sok kedves impulzust kaptam a helyi versenyzőktől, köszönet a szervező csapatnak. Az eltévedés nem az Ő hibájuk volt, a fáradtságnak tudtam be, haragudtam magamra, de így is elégedett lehetek azt hiszem. A hosszú távon hazánkból még Szalay Peti indult, aki meg is nyerte a versenyt, Petinek ezúton is gratulálok. Érdekes volt megtapasztalni egy hosszabb távot, a pulzus diagram alapján lehet helyenként talán lazábban is menetem, de így viszont megrogyás nélkül tudtam teljesíteni a távot. Tudatosan figyeltem végig a táplálkozásra, jó volt Zuskával meccselni, teljesen más hangulata van egy ilyen hosszabb távnak, érdemes volt kipróbálni. Azt gondolom a következő próba egy 100km körüli megmérettetés lesz majd. Idén még egy szlovák és egy salgótarjáni verseny vár rám."