Deja vu a szlovák paradicsomban

Szeptember 5.-én a szlovák Hrabusicén zárult a SKODA BIKE OPEN TOUR MTB sorozat.  A Poprad közelében található Szlovák Paradicsom ( Slovenky Raj) adott otthont a 6. futamnak. Csapatunkból Kovács Peti a teljes sorozat teljesítését tűzte ki célul, így ezúttal sem hiányzott a szombati rajtról. Petinek ez volt idén a 17. montis versenye, ezúttal is töretlen lelkesedéssel indult a Slovensky Raj Maratonnak.  A szokásos közép távra nevezett, ez 50 km-et jelentett 1100 méter szintemelkedéssel. A hőmérséklet az elmúlt versenyektől eltérően 15-17 fok körül mozgott, reggeltől szakadó eső kíséretében. De hogy hogyan is ízlett Petinek az idei szlovák paradicsom, meséljen a továbbiakban Ő:

600791dd8798678707330c0b22cf2233_resize

"Péntek reggel kora délután érkeztünk meg Popradra, a már jó bevált Lampas Penzion-ba. Ezúttal Erika kísért el, Dana a panziótulajdonos a megszokott szeretettel várt, örömmel újságolta hogy képzeljem látott a POPRAD TV csatornáján, a Horal Maratonról szóló riportban, ami azért igen jól esett! :-) Szoba elfoglalás után indultunk a versenyközpontba, a 15 km-re lévő Hrabusice-Podlesokba. Rövid átmozgató edzés keretében bejártam a pálya 2 végének 5-5 km-ét. Tavaly már jártam ezen a versenyen, de már a szintrajzból kiderült a pálya egy jelentős része új útvonalon halad majd. Így kifejezetten jó volt megnézni a rajt utáni és a cél előtti kilométereket, ez utóbbi mentálisan sokat segített másnap. A rajtcsomag átvétel 18 órától volt, de már jóval korábban találkoztam Paloval a SKODA Tour szervezőjével, így a csomagot 18 óra előtt megkaptam, ráadásul ezúttal is az Ő vendégeként,  FREE START-tal indulhattam, DAKUJEM PALO! A pálya bejárt részei eléggé szárazak voltak, de az előrejelzést látva nem voltam túl boldog a másnapot illetően. Szombat reggel a kocsiba már szakadó esőbe pakoltam be, tavaly már indultam ezen a versenyen, hasonló időjárási körülmények voltak azon a reggelen is, így DEJA VU érzésem volt. A  versenyközpontba kiszállva a kocsiból rögtön magyar hangok fogadtak, Cséri Szilvi és Káldi Tomi voltak mögöttünk, mellettük pedig Wouter Cleppe parkolt. Hamarosan előkerült Szalay Peti, Kiss Móni és Móczár Adorján is. Így a hangulat adott volt. Szilvi, Tomi, Cleppe és Peti 9:30-kor elrajtoltak a hosszú távon. Móni, Adorján és én pedig elmentünk bemelegíteni a szakadó esőben, 17 fokban. Tanakodtunk mi lenne a megfelelő öltözet, éreztük nem lesz ez ma olyan egyszerű. Mónival beálltunk a mezőny elejébe, vártuk a 10:30-as startpisztolyt. A rajt után egy 13 km -es emelkedő következett, köves saras talajon, ez kb 500 m szintet tartalmazott, a mezőny eleje igen kemény tempót diktált. Kb. 2 km után éreztem ez sokáig nem megy majd, kezdtem leszakadni, aztán felvettem egy saját jó ritmusú tempót, ebben haladtam tovább. Következett egy kisebb lejtős rész, majd 5 km -es újabb mászás, az eső továbbra is szakadt, egyre nagyobb sár volt, sok helyen az erdőben 50 m-re sem lehetett látni a fehér ködtől.

IMG_1259_resize

A körülményekkel megbarátkozva, a Mátra maratonnál sokkal jobb erőben éreztem magam, még a lejtőn előzött meg Lukas Gajdos, vele már több versenyen fej-fej mellett haladtunk, így volt ez most is egy darabig, jó volt vele haladni.  Élveztem a versenyt egészen a 26.-ik km-ig, itt kezdődött egy újabb mászás, egy három fős boly előzésébe kezdtem, kiállva kb 3 fedálfordulat és láncszakadás. 180-as pulzussal azt sem tudtam mihez nyúljak, minden tiszta sár, közben a versenyzők mennek el, majd összeszedtem magam és egy patentszemmel sikerült a láncot összerakni, közben megérkezett Móni is, aki felajánlotta segítségét, meg az isoját, amivel megtisztítottuk a láncom, köszi Móni! 8 perc telt el az órám szerint mire visszaálltam a mezőnybe, kb. 50 ember ment el, amit tudtam hogy ledolgozni nem fogok tudni, a célom az lett innentől hogy beérjek a célba és hozzam ki a legtöbbet ebből a helyzetből. Közben az eső elállt, így az esőkabátom betűrtem a mezem alá és rajt. Közben Adorján is elment, akit a következő dombon megláttam, Őt próbáltam követni illetve visszaelőzni. Sajnos a lánc már nem működött tökéletesen a kistányérra váltva pattogott a hátsó soron és ugrált a láncfeszítő is, féltem egy újabb láncszakadástól, így ahol bírtam nagytányérral, ahol pedig nem tolva, futva haladtam. Szerencsére már kevés emelkedős rész volt hátra, kb 200 m szint, a sík részeken nagytányérral jó tempóban haladtam, de Adorjánt már nem tudtam megfogni. Így az összevont felnőtt férfi és MASTER1 kategóriába 56.-ként értem be, kb 20 helyezés mínuszt jelenthetett a láncszakadás, meg az ezt követő kíméletes üzemmód. A dolog bántott, mert több hibát is elkövettem, valószínűleg egy rossz váltás miatt szakadhatott el a láncom, a javítás pedig elég rutintalanul ment. Továbbá ebben a helyzetben több perc ment el a tétovázással, nem voltam a helyzet magaslatán. Mondhatnám nem ízlett a paradicsom, de ezt már aznap este másnap gondoltam. A verseny után megvártuk az eredményhirdetést, ahol a hosszú távon Szalay Peti abszolut első, Cleppe mögötte másodikként állt a dobogóra. Mindketten megelőzték a TOUR győztesét a cseh Karel Hartl-t. Cséri Szilvi pedig abszolut női győztes lett a hosszú távon. Jó érzés volt nektek tapsolni, Gratulálok! Közben Lukas próbált vigasztalni. Este Dana vendégeként a panzió bárjában megihattam pár sört és Tatra Teát, amit ezúton is köszönök!!!  Összegezve elmondhatom hogy 100%-ban teljesítettem Szlovákia legnépszerűbb MTB sorozatát, a 3 táv összevont 19-39-es kategóriájában 1200 pontszerző között 52.-ként zártam a sorozatot. Rengeteget tapasztaltam, tanultam, nagyon jól szervezett versenyeken vehettem részt, értékes embereket ismerhettem meg, elégedett  vagyok.  Már most biztos vagyok benne, hogy a jövő évi versenynaptáramban is benne lesz a SKODA BIKE OPEN TOUR! :-) Köszönöm támogatóimnak az egész éves bizalmat! (Bikeart-Orbea, Bikefun-Northwave, Rudy Project, Németh Kerékpár, Moose, Sponser) Továbbá köszönöm Erikának az egész éves "mindent", Pavol Grujbarnak a szlovák versenyeken nyújtott segítséget, támogatást, Filó Andrisnak a Sulov Maratont, Varga Atinak a Stupava Maratont, FC Teamnek a Marikovskou Maratonon nyújtott segítséget, Lukas Gajdosnak a közös versenyeket! "