SKODA Horal Maraton-Ismét egy jól sikerült szlovák verseny

Augusztus 15.-én 5. állomásához érkezett a SKODA BIKE OPEN TOUR, a rajthelyszín ezúttal a Poprad közelében található Svit volt. A verseny, a HORAL Maraton a szlovák XCM bajnokság és a hazánkban is ismert Inter Mountain Series futama is volt egyben. A résztvevők 5 versenytáv közül választhattak, hazánkból ezen a futamon volt eddig a legtöbb induló. Csapatunkat már rendhagyó módon Kovács Peti képviselte a SKODA TOUR-on aki az összevont távos korcsoport értékelésben a Horal Maraton előtt 27. helyen állt a közel 1000 pontszerző között. Peti a közép távon indult, amit itt SENZI-nek hívtak, 43 km volt a pálya hossza, ami 1350 m szintemelkedést tartogatott. Petinek korábbi évekről egyaránt vannak erről a versenyről kellemes és rossz emlékei is, hogy idén melyik irányban is billent a mérleg serpenyője, azt a beszámolójában olvashatjátok:

7574bb80785b31ef6d2f5693e813a254_resize

"2010-ben indultam először a Horalon, akkor az Inter Mountain Series miatt jöttem ide és bár akkor a rövid távon mentem, abszolút 8.-ként végeztem, így máig nagyon kellemes emlékként él bennem a 2010-es verseny. Tavaly újra szerepelt a versenynaptárunkban a Horal, Varga Ati csapattársammal jöttünk el újra, a közép távra neveztünk. Minden jól indult, de sajnos a rajt után pár száz méterrel összeakadtak a kormányaink egy szlovák versenyzővel, a vége egy bukás lett aszfaltos részen elég nagy tempóval. A jobb vállam, könyököm és kezem sérült de tovább tudtam menni. Full adrenalinnal egy darabig nem igazán éreztem fájdalmat, de a teljes mezőny elment mire összeszedtem magam és a bringám, így elég jelentős hátránnyal folytattam. Elég meleg volt aznap, a vérző sebekbe folyt bele az izzadság, később már fájtak is a sérülések. Ez már kevésbé kellemes emlék, bár rögtön a verseny elején bukni és így végig menni és megcsinálni az megszépítette a tavalyi Horalt is. Idén Háden Tominak is tervben volt a Horal, de végül nem tudott jönni, így a szállásuk nem mondtam vissza, hanem próbáltam keresni a helyére valakit. A gödöllői Kiss Móni és párja Szalay Peti jelentkeztek, így velük együtt utaztunk a versenyt megelőző pénteken. A szállás elfoglalása után egy rövidebb átmozgató edzés volt a program a rajt helyszínén, így volt lehetőség a másnapi rajt utáni és a cél előtti részeket illetve a verseny középső szakaszát bejárni. Már itt kiderült számomra hogy a szervezők változtattak a tavalyi pályán, még több terep került a tavalyi aszfaltos részek helyére. Edzés után regisztráció, kézfogás és pár mondat Pavol Grujbar barátunkkal akinek köszönhetően ismét kaptam egy "Free start" csomagot, köszi Pavo!  Szombat reggel bemelegítés után Mónival beállítunk a rajtba, az izgalom pillanataiban még a POPRAD TV- egy mini interjut készített velünk. 10-kor a szokásos pisztolylövéssel vette kezdetét a mi távunk, sikerült a mezőny elejéről rajtolni, igyekeztem nem megismételni a tavalyi rajt utáni bukást. Óvatosabban kezdtem, Móni elment de pár km után a nyomában voltam. A célom az volt hogy vele tudjak haladni, hiszen Ő közép távon megy idén mindenhol. Gondoltam ha végig tudom vele tartani a tempót akkor az egészen jó eredmény lehet nekem a kategóriámban, hiszen sejthető volt hogy a lányoknál Ő dobogós lesz. 37 km-ig egymást 7-8 alkalommal megelőzve, együtt haladtunk egymást húztuk, néha csatlakoztak páran hozzánk, de alapvetően a verseny jelentős részét ketten tettük meg. Egy lejtős kétnyomsávos részen sajnos leesett a láncom, itt páran elmentek, de itt még egy kisebb hajrával sikerült Mónira felérjek, majd egy újabb lejtőn rossz nyomot választottam, aminek a vége majdnem egy bukás lett itt már leszakadtam a Móniról kb 6 km  lehetett még hátra. Itt elég hirtelen ért el egy fizikai fáradtság, kezdtek koncentrációs problémáim is lenni, de tudtam hogy a vége az utolsó 2 km a vasárnapi XCO pályának a része lesz, sok gyökérrel, itt még nagyon kellett figyelni. Az utolsó 10 km-en kb abszolútban 10 pozíciót is sikerült visszaesni, ami valószínű a nem megfelelő táplálkozás miatt volt, nem figyeltem erre oda. Kár érte mert nagyon erősen kezdtem amit sokáig tudtam tartani, de így is sikerült a legnépesebb kategóriában, a 19-39 rokovban 29. helyen beérnem, aminek azért nagyon örülök. Az idei 5 SKODA futam közül talán ez volt a legtechnikásabb és a második legtöbb szintet tartalmazó verseny, itt sikerült abszolútban és kategóriában is a legjobb eredményt elérnem Szlovákiába, boldog vagyok. Továbbra is nagy kedvencem marad a Horal maraton! Móni végül egy kisebb bukás ellenére is több mint egy perccel előttem ért célba, amivel az abszolút értékelést nyerte a nők között, Gratulálok ezúton is!"