SKODA Stupava Maraton – “3 dolgot szerettem volna ma”

Július 25.-én ismét Szlovákiában jártunk, egyesületünket határainkon túl ismét Kovács Peti képviselte. A Skoda Bike Open Tour 4. futamát rendezték az elmúlt hétvégén Pozsony közelében található Stupava településen. A Skoda Stupava Maraton a Skoda kupán túl az Inter Mountain Series 5. futama is volt egyben. A  szervezők ezúttal négy távot hirdettek meg, melyeken együttesen 870 versenyző állt rajthoz. A Stupava Maratonra a hazai szlovák versenyzők mellett érkeztek cseh, osztrák, mexikói, holland, olasz, kanadai és nem utolsó sorban magyar versenyzők. Peti a legnépszerűbb közép távnak megfelelő  42 km-es távon indult, rajta kívül még 405 -en választották ezt a távot. A szervezők tekintettel a magasabb indulói létszámra két blokkból rajtoltatták a 400 feletti ridert. Peti az egyes blokkból indult, mely 11:00-kor rajtolt, a továbbiakban Ő mesél:

132abe410c19e1520cbdede9575cc08f_resize" Erre a versenyre csapattársam és jó barátom Varga Ati kísért el, aki a balesete óta még nem versenyzett, de már elkezdte az edzéseit. Így bár itt még nem állt rajthoz, de már visszakerült a maratonok vérkeringésébe. Örültem hogy eljött velem, sokat segített és a jelenléte sok energiát adott. DAKUJEM ATI!  A verseny hetében jól sikerültek az edzések, a HHH-s terep edzésemen összefutottam a FOOTSTRONG -os Koleszár Zolival, aki ép versenyt keresett a hétvégére, meséltem neki a Stupaváról, örült az ajánlásnak. Szombat reggel Ő és társa Kovács Balázs voltak szinte az elsők akikkel összefutottam a rajtterületen, így nyugtáztam, kellően meghoztam a kedvet nekik egy szlovák maratonhoz. Ők is 42 km-re neveztek és mivel Master1-es kategóriában indulnak Ők is, a helyieken túl így már minimum 2 hazai versenyzővel is vívhattam. Örültem neki, mert a téli cyklo versenyeken mindketten erősebbek voltak nálam, kíváncsi voltam ma hogy alakul a sorrend.  A rajt előtti bemelegítés ezúttal sem maradt el, a kesztyűm - amit még nem húztam fel ekkor,  sikeresen elhagytam, így a rajt előtt még visszamentem megkeresni. Megtaláltam, emiatt viszont későn, mindössze 15 perccel 11.00 előtt értem a rajtba. Természetesen a mezőny 90 % -a már bent állt,  így a saját hülyeségem következményeként szinte a mezőny végéről vártam a rajtot, pár méterrel sikerült előbbre  jutnom a tömegben, de több mint 2 perc telt el a rajt után mikor a áthaladtam a cellán. Utána sem volt egyszerű a helyzet, mert sok versenyző feltorlódott, a sok előzés, helyenként ároktól-árokig sok erőmet kivette. Sikerült folyamatosan jönnöm előre, a 3,5 km-es betonos felvezető után az első komolyabb  terepes emelkedőre érve viszont már nagyon széthúzódott a mezőny. Kellően bemelegedve, jól éreztem magam, próbáltam társakat találni akikkel hasonló tempóban végig tudjuk csinálni a versenyt ez sokáig nem sikerült, előztem-előztem-előztem. Nagyon gyors verseny volt, több kisebb emelkedővel, a dombok közötti átkötő szakaszok is enyhén emelkedtek, de tudtál rajtuk eléggé gyors tempót menni, inni-enni alig volt időd. Több egynyomsávos emelkedőt, lejtőt, gyökeres, köves szakaszt kellett teljesíteni, technikás jó pálya volt, beton csak az első 3,5 km-en. 32 km-nél egy 5 fős boly előzött meg, majd a dombon visszaelőztem Őket egyenként, aztán a lejtőn ismét elmentek, a következő emelkedőn már becsatlakoztunk a  rövid táv mezőnyébe. Láttam hogy sokan vannak és elég lassan mennek, így az utolsó dombon mentem egy erőset felfelé, sikerült a rövidesek elé beférnem az emelkedő tetején. A számításaim bejöttek, mert újabb egynyomsávos lejtő jött, így a boly tagjai már nem tudtak feljönni rám. A cél előtt még egy mély vizes patakátkelés várt ránk, majd 2 óra 1 perces időeredménnyel kategóriámban 32.-ként értem célba. Három dolgot szerettem volna ma:  1, kategóriámban a legeredményesebb magyarként teljesíteni-  ez nem jött össze-  a FOOTSTRONG-os Kovács Balázs megelőzött közel 5 perccel, sokat gondolkodtam hogy mi van ha a mezőny elejéről rajtolok, de a "ha" itt nem értelmezhető és egyébként is béna voltam a kesztyűm miatt, megtanultam belőle amit meg kellett. 2. szerettem volna idén először a Master1-ben 30-ba beférni a szlovák középen, - 32. révén ez ma sem jött össze :-( 3. szerettem volna a tombolán a Skoda MTB-t megnyerni, na erre volt a legkevesebb esélyem- ez sem jött össze.

a57a8a1178b3e2f02bbc4b8a26504d78_resize

VISZONT! Egy újabb nagyon jól sikerült versenyt tudhatok magam mögött, idén a legjobb szlovák közép távos eredményem volt ez most. Nagyon jó pályán, profi szervezés mellett versenyezhettem ismét. Egyre több versenyző ismer már itt, páran már odajönnek és gratulálnak a célban ami egy idegen országban igen jól esik!!! A SKODA maratonokról mindig szuperlatinuszokban tudnék mesélni, de itt még rádobtak a szervezők egy lapáttal! Mondjuk úgy, ez volt a "szlovák SALZ" (25 eur nevezési díjért). Volt itt helikopteres utaztatás, tartalmas rajtcsomag, remek pályajelölés mellett több blokkos rajtoltatás. A rajt területen 16 kabinos bringamosó, minimum 8 férőhelyes zuhanyzó, expo, kivetítő a TOUR és a korábbi Stupava pillanatokkal, étel-ital mellet több tisztított hideg ivóvizet szolgáltató kocsi, a kitelepített WC-k előtt kézmosócsap és kézfertőtlenítő, tombola. De talán a NON PLUS ULTRA a Whirpool standja volt, ahol le tudtad adni a koszos mezeid, amit egy mosózacskóba tettek, kaptál egy bilétát és a kényelmes foteljeikben várhattad meg még kimosták és szárították Neked. A versenyt szervező Pavol Grujbar (korábbi maratonon ismertük meg egymást) és csapata maximális tiszteletünk vívták ki, DAKUJEM PAVO! A 32. hellyel sikerült kategóriámban az összesítésben a 27. helyre ugranom a közel 1000 pontszerző között, nagyon boldog vagyok, hiszen nagyon sokat tapasztalok, fejlődök a szlovák versenyeken, de ezeken túl mindig sok élményt is szerzek! De voltak itt magyar dobogósak is, Cséri Szilvi 105 km-en abszolút 2. , míg Imre Zsófia a 42 km-es távon Master2 kategóriában lett 2. GRATULÁLOK ezúton is Nektek, jó volt Titeket a dobogón látni! Folytatás Svitben augusztus 15.-én a Horal Maratonon, de addig is otthon augusztus első hétvégéjén Bükk Maraton, ami a TOP Maraton sorozat 3. futama lesz."