Szabadságnapi tekerés Gödöllőn

Június 29.-én Gödöllőn állt rajthoz csapatunk 3 versenyzője a Szabadságnapi Futás és tekerés nevű rendezvényen. Nagy Laci csapattagunk invitálására neveztünk be a versenyre, Ő már korábbi években is indult itt. A versenyt családias hangulat jellemezte, egyszerre vettek részt futók és kerékpárosok is. Versenyzőinket elkísérte Mészáros Zoli is aki a futók 5 km-es  minimaratonján a 16. helyen ért célba.  A montis versenyen ezúttal egy táv volt kijelölve, ami 21,5 km-et jelentett 450 m szintemelkedéssel.  Mindössze két kategóriát hirdettek meg,  a versenyzők saját megitélésük szerint nevezhettek az elit vagy hobby kategóriába. Versenyzőink a hobby kategóriát választották. A pálya szinte 100%-ban terepen haladt, helyenként igen meredek emelkedőkkel és technikás lejtős részekkel. Korábbi esőzések miatt több helyen saras volt a pálya, emiatt több helyen eléggé csúszott a talaj. A szervezők rendkívül kitettek magukért, befutó csomaggal, emlékéremmel és sok kedvességgel fogadtak minket, egyöntetűen eldöntöttük a rövid táv és nagyon kevés induló ellenére visszajövünk. Elsőként Kovács Péter ért célba 1: 20:45-ös időeredménnyel a Hobby kategória 9. helyén, őt követte a Nagy Laci – Varga Attila duó akik idén már többször is együtt teljesítették a távot, az Ő idejük 1:26:32 volt, kategóriájuk 15-16. helyezését könyvelhették el maguknak.