Tisza Tó Maraton, ezúttal országúti mezőnyben

Szeptember 15.-én egy héttel a Tour de Zalakaros után, Poroszlóra utaztunk ahol újdonsült csapattársammal Nagy Lacival a Tisza Tó Maratonon vettünk részt. A közép távot, a 64 km-es Capriolo Tisza tó kört választottuk, ami a Tisza-tavi Ökocentrum melletti gáton rajtolt. Az időjárás nem volt a legkegyesebb hozzánk, kora reggel óta szakadt az eső és erőteljes szél is volt. A rajtot követően, (melynek több mint 200 versenyző vágott neki) Tiszafüredig lassú rajttal, motoros felvezetéssel tudtunk bemelegedni a kellemesnek nem mondható időjárási körülmények között. A lassú rajt után több boly alakult melyek egymást segítve  a saját tempójukban haladtak tovább. Nekem különösebb tapasztalatom az országúti versenyzésből nem volt, így nagy magabiztosságom sem, amit tovább csökkentett a vizes asztfalton a Schwalbe Ultremo gumival történő versenyzés (teljesen mintázat nélküli, kopasz gumi) így nem bolyokban mások mögé felzárkózva, hanem teljesen egyedül, bolyokat vezetve teljesítettem innentől kezdve a hátralévő 55 km-et.  Néha sikerült kisebb csapatokhoz felzárkózni és megelőzni Őket. A versenyben rendkívül elfáradva végül 2:09:14-es időeredménnyel a 40. helyen értem célban. Csapattársam Laci végig mellettem, mögöttem haladt így szinte együtt érkeztünk a célba, Ő pár cm-el mögöttem 41.-én érkezett. A versenyeredményre a körülményekre való tekintettel maximálisan elégedett vagyok, nagyon elfáradtam az erős szélben, de ez köszönhető volt a bátortalanságomnak és tapasztalatlanságnak is, hiszen mások szélárnyékában kevésbé fárasztóan és sokkal gyorsabban lehetett volna teljesíteni a versenyt. Lacival mindketten jól éreztük magunkat az országúti versenyen, szinte biztos hogy a jövőben több országúti versenyen is rajthoz állunk majd. Jó érzés volt számomra hogy az egyesületet már ketten képviseltük.