Tour de Zalakaros

Hosszú szünet és több mint egy éves kihagyás után, szeptember 8.-án ismét felvettem a sisakot és a kesztyűt, ezúttal a Tour de Zalakaros országúti túraversenyen.  A rövidebb távot választottam, ami 33 km volt és a Kis-Balatont kerülte meg, komolyan szintemelkedést nem tartalmazott, érintette a környező településeket és a Kányavári –szigetet is.  Alapvetően a hosszú kihagyás után a célom egy jóízű lendületes kerékpározás volt, illetve egy bemelegítés a Tisza Tó Maratonra. Az orszúgi jellegű túrafutam jellege miatt az országúti Cube Agree GTC bringámmal indultam, életemben először. Bár túraként került megrendezésre, volt rajtszám és  időeredmény regisztráció is, ami engem ismét versenyzésre ösztönzött. Szerencsére nem voltam ezzel egyedül, így rögtön a rajt után a népes mezőnyben hárman is kiugrottunk a mezőnyből, egy társunk kb 4-5 km után lemaradt, innentől egy versenyzővel közösen egymást folyamatosan váltva, egymás szélárnyékában haladtunk egészen az utolsó km-ig, ahol volt a pálya egyetlen komolyabb emelkedője, amit sikerült jól megnyomni és leszakítani a versenyzőtársam, így elsőként gurultam be a célba 1:09:11-es időeredménnyel. a túra rendkívül jól esett.